Kart Aidatı Geri Alma

Akbank Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır?

AKBANK KART AİDATI NASIL GERİ ALINIR?

Yıllarca bankacılık işlemlerinde kart ücreti olarak alınan yıllık aidat tutarları bütün bankaların kullanıcılarını sıkan bir durum idi. Sadece 2018 yılında bankaların aidat ücret tutarı olarak aldıkları toplam para 3 milyar TL’yi geçiyor. Son yıllarda artan şikayetler ve bankaların haksız kazançlarına yönelik sessiz kalmayan yöneticiler BDDK yasalarında düzenlemeye giderek yıllık aidat ücretlerinin geri alınabileceği üzerine yasa güncellemesi yaptılar.

Son Dakika -> Kredi Dosya Masrafı ve Kart Aidatı Nasıl Geri Alınır? Hemen Tıkla!  Kredi Masraflarını Geri Alma

Geçmişe Dönük -> Alınan Tüm Kart Aidatlarınızı Hemen Geri Almak için TıkLayın!!

Ayrıca konu ile ilgili kararı bulunan Yargıtay’ın banka müşterilerinin mevcut sene ve önceki senelere ait aidat ücretlerini geri talep etme haklarının bulunduğunu belirtmesi üzerine milyonlarca kart sahibi Akbank kart aidatı nasıl geri alınır konusunda araştırma yaptı. Bir önceki yazımızda Akbank Kart Tipleri ve Kart Aidat Ücretleri konumuzda yer verdiğimiz kartlardan birine sahip yıllık olarak aidat ücreti ödüyorsanız yapacağınız birkaç küçük işlem ile tüm yatırdığınız parayı geri alma şansına sahipsiniz.

Son Dakika -> Kredi Dosya Masrafı ve Kart Aidatı Nasıl Geri Alınır? Hemen Tıkla!  Kredi Kartı Aidatı

AKBANK KART AİDAT GERİ ALMA İŞLEM ADIMLARI

Kredi kartınızın yıllık aidat ücretini almak için izlenebilecek birkaç farklı yol bulunmaktadır. Bazı bankalar bu konuda müşterilerine kolaylık sağlarken bazı bankalar müşterilerinin işlemlerini zorlaştırmaktadır. Yapılması gereken ilk durum, Akbank müşteri hizmetlerini arayarak Akbank kart aidatı nasıl geri alınır sorusunu sorarak konu hakkında bilgi almaktır. Eğer banka kolaylık sağlıyorsa oluşturduğunuz bu talep sonrasında kısa bir sürenin ardından hesabınıza yıllık ücret bedeli geri yatırılır.

Son Dakika -> Kredi Dosya Masrafı ve Kart Aidatı Nasıl Geri Alınır? Hemen Tıkla!  Aidatsız Kredi Kartları ve Özellikleri

Eğer bankanız bu talebin geçerli olmadığını söylediği zaman Kart Aidatı Geri Alma ve İtiraz dilekçesini hazırlayarak bankanızın şubesine teslim edin. Bu işlem sonrasında da olumsuz cevap alırsanız eğer aynı dilekçeden bir tane daha hazırlayın.

Sonrasında bankanız ile yaptığınız sözleşme nüshasını alarak Tüketici Hakem heyetine başvuru yapın. Bu işlem sonucunda en fazla 3 ay içerisinde yatırdığınız tüm aidat ücretini geri alırsınız.

Etiketler

Destek Admin

Soru veya Şikayetlerinizi Aşağıdaki Soru - Cevap Bölümünden Yazabilirsiniz. Destek Ekibimiz ve Kullanıcılar Anında Cevap Vermektedir.

Yeni Kampanyalar

2 Soru Cevaplandı

  1. AXESS PLATINUM MASTERCARDıma yansıtmış olduğunuz 169 liralık Üyelik ücretinin iptalini istiyorum. Aksi taktirde bütün kartlarımı iptal edeceğim ve bundan doğan yasal haklarımı kullanacağım bilginize.

SORU - CEVAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı