Bonus

Bonus Kart Aidat Ücretleri 2020 Nedir?

Bankalar kredi kartlarından almakta olduğu yıllık kart aidatlarından insanlar şikayetçi olmaktadır. Bonus kart ücretini geri alma nasıl olmaktadır bundan bahsedeceğiz. Çünkü hemen her banka farklı miktarlarda kart aidatı almakta olup, bazı bankaların ki gerçekten de çok yüksek olabilmektedir.

İnsanlar zaten ekonomik açıdan sıkıntıda olduklarından normal dönem borçlarını bile asgari düzeyde ödeyerek yaşamaya çalışmaktalar. Bun borçlarının üzerine birde kart aidatı eklenince ekonomik açıdan iyice zora düşmekteler.

Bonus Kart Ücreti İptali 2020 Nasıl Yapılır?

Finans kurulusu bankalar kart aidatlarını talep eden müşterilere geri ödeme yapmıyorlardı. Bunun üzerine müşterilerde durumu ister istemez tüketici heyeti mahkemelerine taşımak zorunda kalıyorlardı.

Son Dakika ->  Aidatsız Kredi Kartları ve Özellikleri 2020

En sonunda Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu olan BDDK bu konuyla ilgili bir dizi düzenlemeler yapmak zorunda kaldı. Bonus kart ücretini iptal etme başta olmak üzere artık her kredi kartı aidatları kolaylıkla geri alınabilmektedir.

Bonus Kart Aidatı Nasıl Geri Alınır?

Normalde Ekim 2014’de çıkarılan kanunla kredi kartı aidatlarınız geri almak mümkün hale getirilmişti. Fakat en son çıkarılan kanunla bankaların kredi kartı alma işlemleri bilfiil yasal zemine oturtulmuş oldu.

Böylece bankaların sizden kesmiş olduğu kredi kartları geri alımı için mahkemeye başvurmanız, mahkemenin de ilgili kanunu iptal etmesi gerekmektedir.

Son Dakika ->  Bonus Kart Ücreti Nedir? 2020

Bonus Kredi Kartı Ücreti İade Nasıl Alınır?

İşin doğrusu buda şuanda çok zor ve uzak bir hedef olmaktadır. Yani günümüzde bankaların sizlerden kesmiş olduğu kredi kartı aidatını geri almanız neredeyse imkansız olmaktadır.

Bonus kart aidatı ödememe gibi bir ihtimal şuanda çok uzak görünmektedir. Bu yüzden kart aidatı ödemek istemiyorsanız bankalarınızın kart aidatı olmayan kredi kartlarından almanızda yarar olduğunu söyleyebiliriz.

Bonus Kredi Kartı Ücretleri 2020

Birçok banka kredi kartında olduğu gibi Bonus kredi kartlarında da yıllık belli bir oranda kart aidatı alınmaktadır. Sizlerle bazı Bonus kredi kartlarının yıllık aidat miktarı hakkında bilgilendirmeler yapacağız.

 • Garanti Bankası BBVA Bonus Kartı yıllık aidat ücreti 124 TL olmaktadır.
 • Deniz Bank Bonus Kredi Kartı yıllık aidat ücretiniz 98 Türk Lirası olmaktadır.
 • ING bankası Bonus Kredi Kartı ücretleri ise yıllık aidat olarak 102 TL şeklinde yansıtılmaktadır.
Son Dakika ->  Bonus Kredi Kartı Anlaşmalı Bankalar 2020

Yine bankaların kendi içerisinde farklı Bonus kart çeşitleri bulunmakta olup, bunlarında yıllık kart aidatları arasında farklılıklar olabilmektedir.

Bonus Kartı Olan Bankalar Hangileridir?

Eğer kendinize bir Bonus kart almayı düşünüyorsanız kendinizi birkaç bankayla sınırlı gibi düşünmeyin. Çünkü sizlere Bonus kart verecek birçok banka bulunmaktadır. Birazdan sizlere Bonus kartı kullanan bankalar hangileri tek tek yazacağız.

 • Garanti Bankası
 • TEB (Türkiye Ekonomi Bankası)
 • Şekerbank
 • ING Bank
 • Burgan Bank
 • ABank
 • Deniz Bank
 • PTT Bank
 • ICBC Turkey
 • Türkiye Finans
Etiketler

Destek Admin

Soru veya Şikayetlerinizi Aşağıdaki Soru - Cevap Bölümünden Yazın! Destek Ekibimiz ve Kullanıcılar Anında Cevap Vermektedir..

SORU - CEVAP

 "Bonus Kart Aidat Ücretleri 2020 Nedir?" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı