Kredi Kartı Aidatı

EK HESAP NEDİR?

02.04.2019
EK HESAP NEDİR?

Sitemizde yazdığımız birçok aidat ücretleri konusunda birçok kartın yanında ek kart verildiğini ve ek kart ücretinin olduğunu yazmıştık. Ek kart ne diye sorulacak olursa vadesiz mevduat hesabınıza tanımlanmış olan düşük bütçeli kredi amaçlı kullanılan karttır. Nakit ihtiyacı duyduğunuz zaman belirli faiz oranı karşılığında bankalardan düşük tutarda çekim yapabildiğiniz kartlar ek kart olarak nitelendirilmektedir. Ek kart ile ilgili müşterilerin birçok sorusu bulunmaktadır. Bu soruları cevaplamak gerekirse;

Buna Bakmalısın; Geçmişe Dönük Alınan, Bütün Kart Aidatınızı Geri Alın!!  Faiz Hesaplama

EK HESAP BORCU ÖDENMEZSE NE OLUR

Ek hesabınızda belirli bir oranda nakit çekme imkanınız bulunmaktadır. Eğer çektiğiniz miktar hesaplandıktan sonra vade işlemine girer. Vadelerdeki faizli taksit oranları ödenmezse bu durum hem kredi notunuzun düşmesini sağlar hem de bir sonraki dönemlerde nakit ihtiyacınız olduğu zaman ek hesaptan nakit çekmenizi engeller.

Eğer hiç ödeme yapmazsanız ilk ödeme süresinin geçimi ardından 90 günlük yasal takip süreci başlar. 90 günlük süre içerisinde faizi ile artan borç oranı ödenmezse 90 günün sonunda bankanın avukatları tarafından hakkınızda yasal işlem başlatılır. Yasal işlem sürecinin başlangıcında banka avukatları ile anlaşma yoluna gidilmezse iş mahkemeye taşınır. Mahkeme sonucunda yüzde 95 ihtimalle banka haklı bulunup hem borç tutarının hem de faiz tutarının ödenmesi tarafınıza kesilir. Ayrıca mahkeme ve avukat ücretleri de sizin ödemeniz dahilinde tutulur. Düşen kredi notunuzdan dolayı sonraki dönemlerde de bankalara yapacağınız başvurulardan olumsuz cevaplar alırsınız.

Buna Bakmalısın; Geçmişe Dönük Alınan, Bütün Kart Aidatınızı Geri Alın!!  Kolay Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

EK HESAP İLE KREDİ KARTI ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Kredi kartlarından ya da ek hesap kartlarından nakit çekimi yapılabilmektedir. Lakin kredi kartlarından nakit çekimi yapıldığı zaman hem faiz oranı yüksek olur hem de ek çekim için her seferinde ücret ödenmektedir. Ek hesaptan yapılan çekimlerde faiz oranı düşük olduğu gibi ek çekimlerden de herhangi bir ücret alınmamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yıllık Kredi Kartı Aidatı İade Ücretleri ve Bankalardan Yasal Kart Aidatı Geri Alma Yöntemleri Kart Aidatı Almayan Bankalar. Kredi Masrafları Ücretini Geri Almanız için Burdayız. Kredi Kartı