Kosgeb Kredi

Erzak, Gıda Yardımı Yapan Kurum ve Kuruluşlar

Yaşamını idame ettiremeyenler ve geçinmekte zorlanan aileler yapılan yardımlar devlet kurumları ile yapılabildiği gibi sivil toplum kuruluşları tarafından da yapılmaktadır. Muhtaç durumunda bulunan kişilere yapılan yiyecek, giyecek, yakıt, sağlık, eğitim yardımları dışında nakit olarak da yardımlar yapılıyor. Kaymakamlıklar, valilikler, Sosyal yardım kurumları, sivil toplum kuruluşları tarafından yapılan erzak ve gıda yardımları muhtarlıklar tarafından belirlenen ailelere yapılıyor. Günümüzde Aile Yardım sistemine kayıtlı olan kişilere yapılan yardımlar, muhtarlara başvuru yaparak sisteme kayıt yaptırdığınız takdirde yararlanabildiğiniz yardımlardır. Ülkemizde erzak, gıda yardımı yapan kurum ve kuruluşlar şunlardır.

Son Dakika -> Kredi Dosya Masrafı ve Kart Aidatı Nasıl Geri Alınır? Hemen Tıkla!  Kiralık Motor ve Bisiklet Dükkanı Ne Kadar Kazandırır ?

1 ) Vakıflar Genel Müdürlüğü

Maddi durumu olmayan ve geçinemeyen ailelere yardımlar yapan Vakıflar Genel Müdürlüğü, Sosyal yardımlaşma fonu adı altında gıda ve erzak yarımları yapıyor. Bu kurumdan yardım almak istiyorsanız kurumların İl Müdürlüklerine giderek başvuru yapmanız gerekiyor. Başvurularınız sonrasında verdiğiniz adrese gelerek inceleme yapan yetkililer yardım alıp almayacağınıza karar veriyor.

2 ) Başbakanlık sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı

Eskiden Başbakanlığa bağlı olan günümüzde ise Cumhurbaşkanlığı bünyesinde yer alan Cumhurbaşkanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile gıda ve erzak yardımı alabiliyorsunuz. Valiliklerde yer alan Sosyal Yardımlaşma Vakfı bürolarına yapacağınız başvurular sonucunda maddi durumunuz inceleniyor. Yapılan incelemeler sonucunda gerçekten maddi durumunuzun yetersiz olduğuna kanaat getirildiğinde gıda ve erzak yardımları alabiliyorsunuz. Maddi durumunuz çok kötü ise Ziraat Bankası aracılığı ile nakit yardımı da alabiliyorsunuz.

Son Dakika -> Kredi Dosya Masrafı ve Kart Aidatı Nasıl Geri Alınır? Hemen Tıkla!  Çay Ocağı Açmak Ne Kadar Kazandırır ?

3 ) Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

Maddi durumu yetersiz olan ailelere gıda ve erzak yardımı yapan kurumların arasında yer alan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, mahalle muhtarlarının belirlediği yardıma muhtaç olan ailelere gıda ve erzak yardımı yapıyor. Mutfak ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar erzağın yer aldığı yardım kolileri her ay evinize kadar getirilerek teslim ediliyor.

4 ) Kaymakamlıklar

İlçe kaymakamlıkları gıda ve erzak yardımı yapan kuruluşlar arasında yer alıyor. Kendi bünyelerinde oluşturdukları Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü aracılığı ile gıda ve erzak yardımı yapan kaymakamlıklara şahsen başvurmanız gerekiyor. Yapılan başvurunuz neticesinde yapılan tetkikler ve incelemelere göre nakit yardımı ve yakacak yardımı da alabiliyorsunuz.

Son Dakika -> Kredi Dosya Masrafı ve Kart Aidatı Nasıl Geri Alınır? Hemen Tıkla!  Manav Açmak Ne Kadar Kazandırır ?

5 ) Sivil Toplum Kuruluşları

Ülkemizde kurulmuş olan ve aktif olarak hizmet veren sivil toplum kuruluşları gıda ve erzak yardımı yapan kurum ve kuruluşlar arasında yer alıyor. Birçok sivil toplum kuruluşu yol boyunca gıda yardımı yaparken bazı sivil toplum kuruluşları ise Ramazan ayında aynı zamanda nakit yardımı da yapıyor. Sivil toplum kuruluşlarına muhtarlıklardan alacağınız muhtaçlık belgesi ile başvuru yaptığınızda gıda ve erzak yardımı almaya hak kazanıyor ve yıl boyunca düzenli olarak her ay yardım alabiliyorsunuz. Ramazan ayı özel bir ay olduğu için sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra dernekler ve topluluklar gıda ve erzak yardımı yapıyor.

Destek Admin

Soru veya Şikayetlerinizi Aşağıdaki Soru - Cevap Bölümünden Yazabilirsiniz. Destek Ekibimiz ve Kullanıcılar Anında Cevap Vermektedir.

Yeni Kampanyalar

SORU - CEVAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı