Kredi Kartı Aidatı

Hesap Müşteri Numarası Nasıl Öğrenilir?

02.11.2019
Hesap Müşteri Numarası Nasıl Öğrenilir?

Kredi kartı ya da banka kartının bağlı bulunduğu hesap için birlikte çalıştığınız bankada hesap numaranız yer almaktadır. Kredi kartınızın üzerinde bulunan tüm numaraların neyi ifade ettiğini belki biliyor belki de bilmiyorsunuz.

Banka müşteri numaranızı bilmiyorsanız yalnız değilsiniz. Çünkü ülkemizde banka müşteri numarasını unutan ya da bilmeyen kredi kartı ve banka kullanıcılarının sayısı tahmin ettiğimizden de fazladır.  Ancak bilinmesi gereken bir husus, hem hesap numaranızın, hem hesabınızın bağlı olduğu şube kodunun hem de müşteri numaranızın kartınızın üzerinde yazıyor olabileceği.

Aidatsız Kredi Kartı İsteyenler, Bu Yeni Kampanya Tam Size Göre!!! Sakın Kaçırmayın!!!  Kredi Puanı Sorgulama

Müşteri Numarası Nedir? Müşteri Numarası Nerede Kullanılır?

 • Müşterisi numarası her banka müşterisine özel olan, bankada hesap açıldığı zaman sistem tarafından müşteriye özel üretilen numaraya denir.
 • Müşteri numarası genel olarak, sizinle aynı bankayı kullanan kişinin, size para transferi yaparken işine yarayacaktır. Müşteri numarası olmadan internet şubesi üzerinden para transfer işlemi gerçekleşmez.
 • Müşteri numarasını internet şubesine giriş yaparken kullanmanız gerekebilir. Yanlış girdiğiniz müşteri numarası internet şubesine giriş yapmanıza engel olacaktır.

Müşteri Numarası Öğrenmek İçin Yapılması Gerekenler

 • Kredi kartınızın üzerine baktığınızda gözünüze çarpan ilk 16 haneli rakam müşteri numaranızı ya da hesap numaranızı içermemektedir.
 • Kart üzerinde yer alan 16 haneli rakam kredi kartı numarasını ifade etmektedir. Peki, müşteri numarasını öğrenmek için neler yapılmalıdır, müşteri numarası nasıl öğrenilir?
 • Müşteri numarasını öğrenmek için izleyeceğiniz yöntemler farklıdır. Nitekim her bankanın müşteri numarası karttan karta farklılık göstermektedir.
 • Genel olarak kart numarasının hemen alt kısmında yer alan küçük bir şekilde yazılmış olan 4 haneli rakam müşteri numaranız olabilmektedir.
 • İlk dört hane şube kodu ve don dört hane sizin ek numaranızdır. Bu rakamları tuşlayarak, bankanın internet şubesine giriş yaparak İban numaranızı öğrenebilirsiniz.
 • Bankamatik kartınızın üzerinde yer alan ve kredi kartı ekstrelerinizde bulunan müşteri numaranızı, çalıştığınız bankayı arayarak öğrenebilirsiniz.
Aidatsız Kredi Kartı İsteyenler, Bu Yeni Kampanya Tam Size Göre!!! Sakın Kaçırmayın!!!  Mevduat Faiz Oranları

Müşteri Numaranız Kredi Kartınızın Ön Yüzünde Olabilir

 • Oldukça nadir bir durum olsa da bazı bankalar müşteri numaranızı size vermiş olduğu kredi kartının ön yüzüne basmaktadır. 
 • Bağlı bulunduğu vadesiz hesap ya da kredili mevduat hesabı numarası ise hiçbir kartın üzerinde bulamazsınız.
Aidatsız Kredi Kartı İsteyenler, Bu Yeni Kampanya Tam Size Göre!!! Sakın Kaçırmayın!!!  Kredi Notu Öğrenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yıllık Kredi Kartı Aidatı İade Ücretleri ve Bankalardan Yasal Kart Aidatı Geri Alma Yöntemleri Kart Aidatı Almayan Bankalar. Kredi Masrafları Ücretini Geri Almanız için Burdayız. Kredi Kartı