Kredi Kartı Aidatı

Kara Listeye Bakmadan Kredi Veren Bankalar

26.10.2019
Kara Listeye Bakmadan Kredi Veren Bankalar

Kredi kartı günümüzün en büyük gerekliliklerinden bir tanesidir. Bu nedenle de birçok kişide kredi kartı bulunuyor. Ne yazık ki birçoğumuz kredi kartlarımızın borcunu zamanında ödeyemediğiniz için bankalar tarafından kara listeye alınıyor ve icralık oluyoruz.

Durum böyle olunca da birkaç yıllık bir süreçte bankalardan kredi ya da kredi kartı almak mümkün olmuyor. Ancak kimi anlar gelir ki krediye çok sıkışırız ve bize kredi verecek bankalar ararız. Bu durumda ise çoğu bankadan ret cevabı alınır. Peki, kara listede dahi olsanız size kredi verecek olan bankalar var mıdır?

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

  • Çekmiş olduğunuz kredinin borcunu ödemezseniz ya da kredi kartı borçlarınızda aksatmalar yaşanırsa Merkez Bankası sizi kara listeye alır ve bu bilgiyi diğer tüm bankalar ile paylaşır.
  • Bu durumda bankalar ihtiyaç kredisi, konut kredisi, ev kredisi gibi birçok krediyi sizlere vermezler.
  • Bu nedenle ilk olarak kara listeden çıkmanız gerekmektedir. Kara listeden çıktıktan sonra ise bankalara kredi ve kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Aksi durumda kara listede olduğunuz için hiçbir banka size kredi vermeyecektir.
  • Ancak kimi bankalar ipotek ya da belirli bir kefil karşılığında borçlarınızı ödeyebilmek için sizlere kredi vereceklerdir.
  • Ayrıca ödemelerinizi düzenli olarak yapıyorsanız kara listede dahi olsanız kredi kartı alabilirsiniz.
Aidatsız Kredi Kartı İsteyenler, Bu Yeni Kampanya Tam Size Göre!!! Sakın Kaçırmayın!!!  EK HESAP NEDİR?

Kara Listeden Çıkmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Eğer çeşitli nedenlerden dolayı kara listeye düşmüşseniz bazı işlemleri yaparak kara listeden kurtulabilirsiniz. Yapılması gerekenler;

  • İlk olarak borçlarınızın tamamını ödemeli ya da var olan borçlarınız için bir yapılandırma oluşturmalısınız. Borcunuzun olduğu bankaya giderek karşılıklı anlaşma ile borcunu için bir ödeme planı oluşturabilirsiniz.
  • Bu işlemden sonra eğer borçlu olan kişi bankalara tüm borçlarını ödemişse Merkez Bankası kişiyi 5 yılın sonunda kara listeden çıkartacaktır. Bu süre sonunda ise artık bankalara başvuruda bulunarak kredi veya kredi kartı alabilirsiniz.
  • Kimi zaman kredi notunuzun düşük olması da kredi almanıza engel olabilir. Bunu engellemek içinse kredi kartınızı kullandıktan sonra borcunu geri ödemelisiniz.
  • Kredi kartınızın borcunu öderken kesinlikle asgari tutarı yatırmayın. Bunun yerine asgari tutardan 1-2 TL gibi ufak bir miktarda daha fazlasını yatırarak bankalardaki sicilinizi düzeltebilirsiniz. Bankalar sizin ne kadar yatırdığınıza bakmaz. Asgari ücretimi yoksa asgari ücretten daha fazlasını mı ödediğinize bakarlar.
Aidatsız Kredi Kartı İsteyenler, Bu Yeni Kampanya Tam Size Göre!!! Sakın Kaçırmayın!!!  Kredi Başvurusu Nasıl İptal Edilir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yıllık Kredi Kartı Aidatı İade Ücretleri ve Bankalardan Yasal Kart Aidatı Geri Alma Yöntemleri Kart Aidatı Almayan Bankalar. Kredi Masrafları Ücretini Geri Almanız için Burdayız. Kredi Kartı