Kosgeb Kredi

Kiralık Motor ve Bisiklet Dükkanı Ne Kadar Kazandırır ?

En kazançlı ancak pek de bilinmeyen iş fikirlerinden biri olan kiralık bisiklet dükkanı düşük sermaye ile yatırımcılarına yüksek kazançlar vaadedebiliyor. Ülkemizde sadece kiralık bisiklet hizmeti veren dükkan sayısı oldukça  az da olsa bisiklet tamircileri de ellerinde kalan bisikletleri veya satın aldıkları bisikletleri kiraya vererek oldukça iyi para kazanabiliyor.

Peki kiralık bisiklet dükkanı iş fikri tam olarak nedir ? Bu İş girişimcilere ne kadar para kazandırabilir? Kiralık bisiklet dükkanı ne kadar sermaye ile kurulabilir ?

Kiralık Bisiklet Dükkanı Nedir ?

Kiralık bisiklet dükkanı en az 10-15 adet bisikletin bir arada durduğu ve kiralanabildiği dükkana verilen isimdir. Bu iş fikri düşük sermayelerle kurulabildiğinden oldukça kazançlı olabiliyor. Kiralık bisiklet dükkanlarında bisikletler bir saatlik iki saatlik üç saatlik veya tam günlük olarak 4 farklı şekilde kiralanabiliyor. Sizlerde sadece 10-15 adet bisiklet satın alıp kiraya vererek gerçekten çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Ayrıca size bir müjdemiz var bu iş çok ciddi gideri olmayan bir iş olduğundan düşük sermayelerle iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

Son Dakika -> Kredi Dosya Masrafı ve Kart Aidatı Nasıl Geri Alınır? Hemen Tıkla!  Kredi Kartı Limit Arttırma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kiralık Motor Dükkanı İçin Gereken Sermaye

Bu İş fikri için gerekli sermaye miktarı yaklaşık olarak 50,000 TL civarındadır. Tanesi en az 2-3 bin TL’lik kaliteli bisikletler gerektirmektedir. Bisikletler sıfır olarak kaliteli bir şekilde alınmalıdır. 50,000 TL’lik sermayeniz ile 20 adet bisiklet satın aldığınızda gerçekten çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz. 

İşe Başlamak İçin Ne Yapılmalı ?

Sizlerde bu işe girmek istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey, bisiklet sürülebilecek bir bölge veya yakınlarında iyi bir dükkan tutmaktır. Dükkanın büyüklüğü çok az da olsa bisiklet kiralamaya yetebilir. Bisikletlerin en az 5-6 tanesi dışarıdan gözükmeli ve kiralık olduğu belirtilmelidir. Bu iş fikri daha pahalı bisikletlerle büyütülebilir ve her bisiklet için ayrı bir fiyatlama yapılabilir.

Son Dakika -> Kredi Dosya Masrafı ve Kart Aidatı Nasıl Geri Alınır? Hemen Tıkla!  Tavuk Çiftliği Kredisi Nasıl Alınır?

Ortalama bir bisikletin saatlik kirasının 15 TL olduğunu düşünecek olursak günde 4 bisikleti, 4 saat kiralasınız bile  günlük olarak en az 240 TL brüt kar edeceksiniz demektir. Çevrede bisiklet işiyle uğraşan herhangi birinin olmaması da bu konuda elde edeceğiniz karı önemli ölçüde etkiler.

Ne Kadar Kazanılır ?

Ortalama bir bisiklet saati 15 TL’den kiralanmaktadır. Günlük kirası ise 50-60 TL haftalık kirası ise 250 TL civarındadır. Sizlerde bisikletlerleri günlük veya haftalık olarak kiralayabilir ve yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Bunun için ilk etapta hedefiniz günlük 15 saat kiralamak olsun. Günde 7-8 bisikleti 2 saat kiralasanız bile bu hedefe oldukça kolay ulaşabilirsiniz. Bu işi yapan kişi sayısı oldukça az olduğundan net bir kazanç bilgisi veremiyoruz ancak ortalama günlük kazanç 150 TL ile 400 TL arasında değişebilmektedir.

Son Dakika -> Kredi Dosya Masrafı ve Kart Aidatı Nasıl Geri Alınır? Hemen Tıkla!  KOSGEB Kurs İş Planı Nasıl Hazırlanır? 2020 Örneği

Giderler Nelerdir ?

Burada el işçiliğiniz devreye giriyor. Bisikletleri kiralamak için sadece bisiklete ihtiyacını olsa da tamir etmek için el işçiliği gerekiyor. Bir bisikleti tamir etmek oldukça kolay gözükebilir ancak çok yanılıyor olabilirsiniz. Bir kiralık bisiklet dükkanında hava pompası bisiklet yağı ve tornavida gibi önemli aletler bulunmak zorundadır. Ayrıca yine bisikleti olan kişilere aksesuar satışı yaparak da yine ek gelir elde edebilirsiniz.

Giderleriniz aylık bazda az da olsa çeşit olarak oldukça fazladır. Her bir bisikletin yıllık 4,000 km yaptığını düşünecek olursak ortalam bir bisikletin yıllık giderinin 250 TL olduğunu söylemek mümkündür. 20 bisiklet için düşünecek olursak aylık ortalama 500 TL civarında bakım gideriniz olacaktır.  Öte yandan kira stopaj ve benzeri diğer giderlerin de aylık 3,000 TL’ye yakın olduğunu söylemek mümkündür.

Destek Admin

Soru veya Şikayetlerinizi Aşağıdaki Soru - Cevap Bölümünden Yazabilirsiniz. Destek Ekibimiz ve Kullanıcılar Anında Cevap Vermektedir.

Yeni Kampanyalar

SORU - CEVAP

 "Kiralık Motor ve Bisiklet Dükkanı Ne Kadar Kazandırır ?" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı