Konut Kredisi

Konut Kredisi Almak İçin Gerekli Şartlar

KONUT KREDİSİ ALMAK

Bankalar, müşterilerinin çeşitli alışveriş ve iş yapabilmeleri adına farklı kredi seçenekleri sunmaktadır. Ülkemizde yoğun ilgi gören kredilerden biri de ev alabilmek için hazırlanmış olan konut kredisi seçeneğidir. Vatandaşın almak istediği ev için gerekli olan nakit ihtiyacını karşılaması adına bankalar müşterilerine farklı faiz oranları ve farklı vadeler ile kredi desteği sağlamaktadır. Lakin konut kredisi alabilmek için bankaların kredi talebinde bulunan müşterilerinden farklı şart uygunlukları istemesi durumu da bulunmaktadır. Şartları okumadan önce en uygun faiz oranı ile konut kredisi veren bankalar listemizi inceleyerek konut kredisi almadan önce bilgi sahibi olabilirsiniz.

Son Dakika -> Kredi Dosya Masrafı ve Kart Aidatı Nasıl Geri Alınır? Hemen Tıkla!  Eskidji Bazaar Mağzaları Nerede?

KONUT KREDİSİ ALABİLMEK İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR

İlk olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve 18 yaşından büyük olmak gerekir. Bunun yanı sıra bir gelirinizin olması ya da ipotek edebileceğiniz bir mülkünüzün olması gerekmektedir. Gelirinizi belgeleyen maaş bordrosu da aranılan şartlar arasında yer almaktadır. Eğer bu belgeleri sağlayabiliyorsanız kredi çekmek istediğiniz bankaya başvuru yapabilirsiniz.

Son Dakika -> Kredi Dosya Masrafı ve Kart Aidatı Nasıl Geri Alınır? Hemen Tıkla!  En Uygun Faiz Oranı ile Konut Kredisi Veren Bankalar

Yapacağınız başvuru ile bankanın almak istediğiniz evin tüm miktarını ödemeyeceğinizi bilmeniz gerekir. Eğer konut kredisi almak için bankaya gittiğiniz zaman banka ilk başta ekspertiz görevlisini alınması planlanan eve gönderir ve evin gerçek değerinin tespit edilmesi sağlanır. Evin gerçek değeri belirlendikten sonra banka sizden evin bedelinin %20 kadar oranını peşin bir şekilde ödemenizi ister. Geri kalan miktar ise vadeli olacak şekilde taksitlendirilir ve tarafınıza verilir. Bankanın görevlendirdiği ekspertiz ücreti de sizden tahsil edilmektedir.

Son Dakika -> Kredi Dosya Masrafı ve Kart Aidatı Nasıl Geri Alınır? Hemen Tıkla!  Konut Kredisi

Ayrıca konut kredisi almak için bazı diğer şartlarda bulunmaktadır. Örneğin gelirinizin yeterli olması ve kredi notunuzun yüksek olması gibi detaylardır. Lakin konut kredisi söz konusu olunca daha farklı değişkenlerde devreye girmektedir. Örneğin aldığınız evin yaşı, inşaat durumu, yapılmış ve bitirilmiş bir yapı mı gibi çeşitli değişkenlerde önemlidir. Eğer bir bina inşaat halindeyse konut kredisi alabilmeniz için binanın %80’i tamamlanmış olması gerekmektedir. Eğer inşaat başlangıcı yapılmadıysa o konut için sadece anlaşmalı banka varsa kredi çekilebilmektedir. İskan belgesinin olması, kat mülkiyet tapusu gibi çeşitli evrak ve belgelerde istenilen şartlar arasında yer almaktadır.

Etiketler

Destek Admin

Soru veya Şikayetlerinizi Aşağıdaki Soru - Cevap Bölümünden Yazabilirsiniz. Destek Ekibimiz ve Kullanıcılar Anında Cevap Vermektedir.

Yeni Kampanyalar

SORU - CEVAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı