Kredi Kartı Aidatı

Kredi Kartı Borcunu Bireysel Kredi ile Ödemek

30.10.2019
Kredi Kartı Borcunu Bireysel Kredi ile Ödemek

Kredi kartı ürünleri hayatımıza büyük kolaylıklar katabilmektedir. İhtiyaçlarımızı taksitli ödeme imkânını kredi kartları ile sağlamaktayız. Ancak bu kartları yanlış kullandığımızda bazı sonuçlara katlanmak zorunda kalırız. Bu sonuç ise kredi kartı borcudur. Belirli bir süre gelirimizin üzerinde alışveriş yaptığımızda kredi kartı borcunu ödeyemez oluruz. 

Bu durumda çoğumuzun yaptığı kredi kartı borcunu bireysel kredi ile ödemektir. Bankalar aracılığı ile borcumuzu kapatacak tutarı kredi olarak çekeriz, kredi kartımızın borcunu kapatırız ve bu sefer belirli taksitlerle bankaya ödemelerimizi gerçekleştiririz.

Aidatsız Kredi Kartı İsteyenler, Bu Yeni Kampanya Tam Size Göre!!! Sakın Kaçırmayın!!!  EK HESAP NEDİR?

Kredi kartı borcunu bireysel kredi ile ödememizin nedeni, ödeyemediğimiz kredi kartı borcunun faizleridir. Bir ekstreyi eğer ödeyemezsek bizim yardımımıza asgari ödeme tutarı yetişir. Bu tutar toplam borcunuzun %25’lik kısmını oluşturmaktadır. Tabi ki asgari tutarı ödediğinizde gelecek ayki ekstrenizde ödemediğiniz tutar faizi ile birlikte yeni ekstrenize yansır. Bunun yanında o aya yansıyan taksitlerinizle birlikte tutar git gide büyümeye başlar. Asgari tutarı ne kadar öderseniz ödeyin bir türlü düzlüğe çıkamazsınız. 

Aidatsız Kredi Kartı İsteyenler, Bu Yeni Kampanya Tam Size Göre!!! Sakın Kaçırmayın!!!  Kara Listeye Bakmadan Kredi Veren Bankalar

Bu yüzden faiz ödemeleriniz çoğalır ve ihtiyaç kredisi ile kredi kartı borcunu kapatma gereksinimi de buradan doğar. Burada bir hatırlatma yapmakta fayda var. Kredi kartı borcunuzun asgari tutarını düzenli ödediğinizde KKB puanınız etkilenmez. Ne zaman aylık ekstre borcunuza karşılık hiçbir ödeme yapmazsanız o zaman KKB puanınızda düşmeler gerçekleşir. KKB puanınız etkilendiğinde ise diğer bankalardan kredi almanız zorlaşır.

Bu durumu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Kredi kartı borcunu bireysel kredi ile ödemeniz için KKB puanınızın olumlu sonuç vermesi gereklidir. KKB puanınızın bu durumdan etkilenmemesi içinde kredi kartı borçlarınızın en az asgari tutarını ödemelisiniz. Bu unsura dikkat ettikçe diğer bankalardan bireysel kredi alma olasılığınız daha da yüksek olacaktır. 

Aidatsız Kredi Kartı İsteyenler, Bu Yeni Kampanya Tam Size Göre!!! Sakın Kaçırmayın!!!  Kredi Başvurusu Nasıl İptal Edilir?

Bankalardan ihtiyaç kredisi için başvurduğunuzda aylık ne kadar ödeme yapabileceğinizi iyi hesaplayıp ona göre vadeler seçin. Aksi takdirde ödeyemediğiniz zaman kredi kartını kapatmak için çektiğiniz ihtiyaç kredisi de sizlere bir yük olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yıllık Kredi Kartı Aidatı İade Ücretleri ve Bankalardan Yasal Kart Aidatı Geri Alma Yöntemleri Kart Aidatı Almayan Bankalar. Kredi Masrafları Ücretini Geri Almanız için Burdayız. Kredi Kartı