Kredi Kartı Aidatı İade – Kart Aidatı Geri Alma

Kredi Kartı Limit Yükseltme

01.06.2019
213
Kredi Kartı Limit Yükseltme

Herkes kredi kartı limitlerinin yeterli miktarda olmasını istemektedirler. Kredi kartı limit arttırma işlemi yaptırmak isteyenler bunu nasıl yapabilecekler? Evet, en çok merak edilen sorulardan birisi bu olmaktadır. Çünkü ilk başta gelen kartların birçoğu düşük limitli gelmekte ve buda haliyle hemen her alışverişini kart üzerinden yapan kullanıcılara yetmemektedir.

Çünkü insanlar alışveriş yaparken ben madem en nihayetinde bu parayı vereceğim en azından kredi kartı ile alırım ve bir yandan da orada puan birikmesini sağlarım düşüncesiyle hareket etmektedir. Ancak kredi kartı limiti düşük olup da artırmak isteyenler için önlerinde çok önemli olan bir problem olmaktadır. Bu problem ise siz kredi kartı kullanıcılarının sahip olduğu kredi notları olmaktadır. Şimdi kredi kartı limiti nasıl yükseltilir sorusunun cevabını vermeye gelelim.

  • Kredi kartı limitini yükseltmek isteyenler, bu işlem için öncelikle ya internet üzerinden başvuru yapmalılar ya da kendilerine en yakın karta ait banka şubesine gitmeliler.
  • Burada şunu aklınızdan çıkarmamanız gerekir ki, kartınızın limitini yükseltmeden önce bütçenizi gözden geçirmelisiniz. Çünkü kart limiti artırım işlemlerinde düzenli bir gelirin olmasına bakılmaktadır.
  • Düzenli ödemelerini yapan müşteriler ve otomatik fatura ödeme gibi yapanlar zamanla kart limitlerin kendilinden arttığını görebilir. Hızlı limit yükseltmek isteyenler farklı bankalardan başvuru yapabilirler.

Kredi Notunuz Yüksek Olmalı

Peki, kredi notu ne demek diye soracak olursanız şöyle cevaplayalım: Kredi notu sizin banka üzerinden yaptığınız harcamalarda düzenli ödeme yapıp yapmadığınız olmaktadır. Şayet geçmişe dönük oldukça kötü bir ödeme döneminiz varsa bu size oldukça düşük bir kredi notu olarak yansımakta ve kredi notu yükseltme veya kredi çekme gibi işlemleriniz olumsuz sonuçlanmaktadır.

Fakat böyle bir durumun aksine gayet düzenli bir ödeme geçmişiniz varsa bu size olumlu kredi notu olarak yansıtılmaktadır. Buda doğal olarak limit yükseltme ya da kredi çekme gibi işlemleriniz sorunsuz halledilmektedir.

Bu tür yükseltme taleplerinden olumlu yanıt alabilmek için elinizden geldiğince ödemelerinizi vaktinde ve düzenli olarak gerçekleştirmeye gayret ediniz. Çünkü sizin yaptığınız düzenli ödemeler arka planda sizin kredi notu hanenize olumlu olarak yazılmaktadır. Aksi durumdaki düzensiz ödemelerinizde aynı şekilde kredi notu hanenize olumsuz olarak yazılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yıllık Kredi Kartı Aidatı İade Ücretleri ve Bankalardan Yasal Kart Aidatı Geri Alma Yöntemleri Kart Aidatı Almayan Bankalar. Kredi Masrafları Ücretini Geri Almanız için Burdayız. Kredi Kartı Aidatı İade