Kredi Kartı Aidatı

Kredi Kartı Limiti Sorgulama

Kredi Kartı Limiti Sorgulama

Kredi kartı kullanıcıları, kredi kartları üzerinden yaptıkları alışverişleri hesap kesim tarihlerinde tek seferde ya da aylık belirli taksitlerle ödemek zorundadırlar. Aslında bir nevi kredi kartları sizin cebinizdeki nakit paranız gibi olmaktadır. Bu kartlar üzerinden yapacağınız harcamaları belirli dönemlerde ödemek zorundasınız. Bu dönemlerde ödeyebileceğiniz minimum tutarlara asgari tutar denilmektedir. Burada kart sahibi alışveriş yaparken alışveriş yaptığı yere borçlanmamaktadır. Banka sizin yerinize o borcu ödüyor ve siz bankaya borçlanıyorsunuz.

Kredi Kartı Limiti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bankanın size vermiş olduğu limit tutarı kadar harcama yapabilirken, kredi kartı limit tutarları ise bankaların kendi aralarında değişiklik gösterebileceği gibi, ülkeden ülkeye de farklılık gösterebilmektedir. Türkiye’de yani bizim ülkemizde ise kredi kartı limit işlemleri iki türde oluşmaktadır. Bu iki farklı türden ilki kart sahiplerine almış oldukları her bir kredi kartı için ayrı limit uygulaması olmaktadır.

Buna Bakmalısın -> Geçmişe Dönük Alınan, Bütün Kart Aidatınızı Geri Alın!!  Kredi Kartı Yapılandırma

Bu iki farklı türden ikincisi ise, banka veya daha başka her tür kredi kartı alabileceği mali kuruluşların, kart sahibine tek bir kredi kartı limiti uygulaması yapması olmasıdır. Bu iki türden ikincisi bizim ülkemizde en çok uygulanan yöntemlerden olmaktadır. İkincisinde şahıslar tek bir bankadan birden fazla kredi kartı almış olsalar dahi yine sistem üzerinde tek bir noktadan borçlanmış gibi gözükmekteler. Şimdi kredi kartı limit sorgulama nasıl yapılır kısmını anlatmaya gelelim.

Öncelikle sizin limitiniz bankalar ya da diğer kredi veren kurumlar tarafından yapılan sizin gelir tespiti durumunuza göre belirlenmektedir. Yine bankanın size ilk başta tanımış olduğu limit sizin ödeme durumunuza göre zamanla olumlu ya da olumsuz yönde değişiklik gösterebilmektedir. Birçok kredi kartı kullanıcısı kart limitini farklı yollardan öğrenebilme imkanına sahiptir. Eğer sizde kredi kartı limitinizi öğrenmek istiyorsanız;

  • En yakın banka şubenize giderek görevli memurların yardımıyla
  • Banka ATM’leri aracılığıyla yine kartınızı takıp, şifrenizi girdiğinizde
  • Mobil bankacılık uygulamanız ya da internet bankacılığı ile öğrenebilmektesiniz.
Buna Bakmalısın -> Geçmişe Dönük Alınan, Bütün Kart Aidatınızı Geri Alın!!  Kredi Kartı Faiz Oranları ve Ücretleri

Kredi Kartı Limit Belirleme

Kredi kartı almak istediğinizde banka size verebileceği maksimum limiti bildirmektedir. Limit belirleme noktasında eğer siz bankanın vereceği limitten daha düşük bir limit istiyorsanız bunu bankaya bildirmeniz gerekecektir. Eğer siz bankanın vereceği limitten daha fazlasını istiyorsanız, sizin bu isteğinizi bankanız ödeme durumunuza göre zamanla gerçekleştirecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yıllık Kredi Kartı Aidatı İade Ücretleri ve Bankalardan Yasal Kart Aidatı Geri Alma Yöntemleri Kart Aidatı Almayan Bankalar. Kredi Masrafları Ücretini Geri Almanız için Burdayız. Kredi Kartı