Kredi Kartı Aidatı

Kredi Notu Öğrenme Yöntemleri Nelerdir?

07.07.2019
Kredi Notu Öğrenme Yöntemleri Nelerdir?

Vatandaş bankalardan kredi çekmeyi düşünmektedir. Fakat kredi çekecek vatandaşların birçoğunun aklına gelen ilk şey ise, kredi notu öğrenme yöntemleri nelerdir ve nasıl öğrenebilirim olmaktadır. Çünkü bunu öğrenmeleri finansal geçmişleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayacak ve buna göre bankaların kredi verip verememe durumlarını öğrenecekler. Birçok banka müşterilerine kredi vermek için kredi notunu kriter almaktadır. Şayet kredi puanları eşik seviye olan 1000’in altında ise hemen hiçbir banka kredi vermeye açıkçası yanaşmamaktadır.

Birçok banka müşterisi kredi notu hakkında fazla bir bilgiye sahip olmamaktadır. Vatandaşlarımız kredi notu puanlarını ücretli ya da ücretsiz olarak öğrenebilmektedirler. Biraz daha bilinçli olan müşteriler kredi kayıt bürosunun resmi sitesi Findeks üyelikleri sayesinde kredi puanlarını kolayca öğrenebilmektedirler. Banka uygulaması olan Findeks ile kredi notu öğrenme işleminiz aylık belli bir ücrete tabi olmaktadır. Sizde bu uygulama sayesinde ödeme performansınıza göre kredi puanınız sürekli güncellendiği için, puan durumunuzu anlık takip edebilmektesiniz.

Bu uygulama sayesinde kredi puanını sorgulamak isteyen banka müşterileri, kredi puanlarını sorgularken herhangi bir sorgulama limiti gibi uygulamalara takılmamaktadırlar. Yani banka müşterileri istedikleri kadar kredi puanlarını sorgulayabilmekte ve her an öğrenebilmektedirler. Yani az ya da fazla sorgulama yaptınız diye kimse sizden ek ücret talep etmeyecektir. Günümüzde finansal yaşam noktasında bizlere oldukça büyük kolaylıklar sunan Findeks banka uygulaması ile yapacağınız kredi notu sorgulamalarında sizden belli bir ücret tahsil edilecektir.

Buna Bakmalısın -> Geçmişe Dönük Alınan, Bütün Kart Aidatınızı Geri Alın!!  Yeni Kredi Çekince Kredi Notuna Etkisi Nedir?

Uygulama üzerinden gerçekleştireceğiniz sorgulamalarda, 8,75 TL gibi bir ücret talep edilmekte iken, SMS ya da internet bankacılığı gibi sorgulamalarda ise 9 TL talep edilmektedir. Şayet herhangi bir ücret ödemek istemiyorsanız, kredi notunu ücretsiz öğrenme gibi seçenekleri tercih etmeniz gerekmektedir.

E-Devlet Aracılığıyla Kredi Notu Sorgulama

Sunulan imkânlar oldukça genişlemiş durumda olmaktadır. Vatandaşların kredi notunu öğrenebilme yollarından bir tanesi de E-Devlet kanalı ile kredi notu sorgulama olmaktadır. Sizde E-Devlet mobil uygulamanız üzerinden kredi puanınızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz. E-Devlet kanalı ile kredi notu öğrenme işleminde; Kredi Kayıt Bürosu’nun verileri baz alınmakta olup, E-Devlet kullanıcılarından Findeks banka uygulaması üyesi olma şartı aranmaktadır.

Şayet Findeks üyeliğiniz yoksa E-Devlet kanalı üzerinden böyle bir sorgulamayı gerçekleştirme imkânınız bulunmamaktadır. Findeks banka uygulamasına kayıt olduğunuz takdirde kredi notunuzu E-Devlet üzerinden rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

SMS İle Kredi Notu Öğrenme

Kredi notunu öğrenme noktasında birçok imkâna sahip olan vatandaşlarımız için bir başka kredi puanı sorgulama olanağı da SMS ile kredi notu sorguyalabilirsiniz. Her isteyen vatandaşımız cep telefonu üzerinden tek bir mesaj ile kredi notunu 10 TL gibi bir ücret karşılığında öğrenebilmektedir. Bu işlem için alınan 10 TL tutarındaki sorgulama ücreti bütün operatörlerde aynı olup değişmemektedir. Cep telefonları üzerinden sağlanan bu hizmet 2018 yılında vatandaşlarımızın kullanımına sunulmuştur.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme Yöntemleri

Buna Bakmalısın -> Geçmişe Dönük Alınan, Bütün Kart Aidatınızı Geri Alın!!  Kredi Puanı Sorgulama

Şayet kredi puanınızı ücretsiz olarak sorgulamak istiyorsanız, Findeks yöntemlerinin biraz dışına çıkmanız gerekecektir. Bunun nedeni ise, Findeks kaynaklarını baz alan sorgulamalarınızda bazı vergiler ödendiğinden ötürü, bankaların hiçbiri bu işlemi ücretsiz olarak yapmayacaktır. Ücretsiz kredi notu öğrenme yapabileceğiniz bankalar ve Findeks uygulaması dışında da elbette bazı yöntemler bulunmaktadır. Sizde aşağıda yazdığımız yöntemlerden birisini seçerek kredi puanınızı öğrenebilirsiniz.

1-) Kredi Başvurusu Neticesinde Kredi Notunuzu Öğrenme

Eğer hiçbir ücret ödemeden kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız, size ilk tavsiyemiz bankalar aracılığıyla bunu gerçekleştirmeniz olacaktır. Çünkü bankaların bizlerin kredi notuna bakmadan hakkımızda bir işlem gerçekleştirmesi neredeyse mümkün olmamaktadır. Bu sebeple bankalar sizler hakkında yapılan hemen her tür sorgulamaları kayıt altına almaktadır ve bunları saklamaktadır. Bu yüzden kredi kartı başvurusu yaparak ya da öncesinde yapmışsanız Findeks sistemi üzerinden sizin hakkınızda yapılmış sorgudan puanınızı ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

2-) İşletme Sahiplerinden Kredi Puanı Öğrenme

Birçok bilgimiz aslında sadece bankaların elinde olmayıp aynı zamanda birçok işletmelerinde elinde olmaktadır. Ücretsiz kredi puanı öğrenme işlemi için herhangi bir işletme sahibinin yanına gidebilirsiniz. Çünkü birçok işletme sahibi Findeks kampanya paketlerinden yararlanmakta olup, Findeks’in sahip olduğu kredi puanları ve müşteri sicillerine onlar da sahip olmaktalar. Yapmanız gereken tek şey tanıdık bir işletme sahibinin yanına gitmek ve ondan kredi notunuzu öğrenmek istediğinizi rica etmek olacaktır.

Buna Bakmalısın -> Geçmişe Dönük Alınan, Bütün Kart Aidatınızı Geri Alın!!  Kredi Notu Öğrenme

3-) Bireysel Satış Temsilcilerinden Kredi Notu Öğrenme

Banka müşterilerini şubelerinde beklemektense, kendilerinin müşterilerine en kısa yoldan nasıl ulaşabileceklerinin yollarını aramaktadırlar. Bu sebeple günümüzde birçok banka sahada çalışacak ve müşterilerin bizzat yanına giderek ürünlerini tanıtacak elemanlar almaktadır. Bazen kahvede, bazen sokakta, bazen de otobüste karşılaşacağınız bu çalışanlar aracılığıyla ücretsiz kredi puanı sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer Findeks kredi notunuzu sorgulamak gibi düşünceniz varsa bu tür saha çalışanı banka temsilcilerini kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Fakat burada bireysel satış temsilcilerinin çoğu ürün başvurusu alarak bu sorgulama işlemini gerçekleştirecektir. Bu sebeple yapılan başvuru reddedildiği takdirde kredi notunuzda belli bir oranda düşüş meydana gelebilecektir.

4-) Vodafone, Türk Telekom ve Turkcell İle Ücretsiz Kredi Puanı Öğrenme

Başlıkta belirttiğimiz operatör firmaları, bilindiği gibi müşterilerine taksitli telefon satışı yapabilmektedir. Bu satışı gerçekleştirirken müşterilerinin öncelikle Findeks uygulaması üzerinden kredi puanını sorgulamaktadırlar. Sorgulama sonrası gerekli ve yeterli puana sahip kişilere telefon satışını gerçekleştirmektedirler. Sizde bu tür operatör şubelerinden ücretsiz kredi puanı sorgulama yapabilirsiniz ve bunun içinde cep telefonu alma zorunluluğunuz bulunmamaktadır.

Kredi puanını öğrenmek isteyen vatandaşlarımız kendileri için burada detaylı bir şekilde yazmış olduğumuz bu dört yöntemi rahatlıkla tercih edebilmektedirler. Sizler için tamamen güvenli ve net sonucu öğrenebileceğiniz bu yöntemlerin hepsi de ücretsiz olmaktadır. Buralardan öğrenmiş olduğunuz kredi puanlarınız Findeks hesaplarınızda 5 yıl boyunca saklanacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yıllık Kredi Kartı Aidatı İade Ücretleri ve Bankalardan Yasal Kart Aidatı Geri Alma Yöntemleri Kart Aidatı Almayan Bankalar. Kredi Masrafları Ücretini Geri Almanız için Burdayız. Kredi Kartı