Halk Bank

Paraf Card Aidatı Nasıl Geri Alınır?

PARAF CARD AİDAT ÜCRETLERİ

Paraf kart, Halk Bank tarafından müşterilerine sunulan ayrıcalıklı ve özel bir kredi kartıdır. 3 ana başlık altında müşteri kitlesine özel olarak verilen her bir kredi kartının yıllık aidat ücretleri farklılık göstermektedir. Halk Bank Kredi Kartı 2019 Yılı Aidat Ücretleri konusunda bilgi almak için size küçük bir liste halinde aidat ücretlerini listeleyeceğiz. Listeye bakmak gerekirse;

  • Paraf Klasik – 29 TL
  • Paraf Gold – 47,50 TL
  • Paraf Platin – 75 TL
  • Paraf Business – 75 TL
Son Dakika -> Kredi Dosya Masrafı ve Kart Aidatı Nasıl Geri Alınır? Hemen Tıkla!  Paraf Card Çeşitleri ve Özellikleri

Şeklinde yıllık ücret bedeli bulunmaktadır. Birçok müşteri bu ücretlerden habersiz olarak kart onayı vermektedir. Harcama ekstrelerinde gözükmeyen bu gider yılda bir seferliğine mahsus olmak üzere hesabınızdaki paradan tahsil edilir. Eğer paranızın nereye gittiğini sonradan öğrendiyseniz ve aidatı geri almak istiyorsanız 2013 yılında çıkan Yargıtay kararını emsal göstererek geri alım yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

Son Dakika -> Kredi Dosya Masrafı ve Kart Aidatı Nasıl Geri Alınır? Hemen Tıkla!  HalkBank Kart Aidatı

PARAF CARD AİDATI NASIL GERİ ALINIR?

Paraf Cardınız için sizden tahsil edilen aidat tutarlarını en fazla 10 yıl olacak şekilde geriye dönük alabilmek için uygulayabileceğiniz birkaç farklı başvuru adımı bulunmaktadır. Bu adımlardan birincisi bankaya internet aracılığı ile ulaşmaktır. Paraf Card resmi sitesinde yer alan iletişim formu kısmından başvuru yapabilirsiniz. Eğer bu kısımdan sonuç alamazsanız sosyal ağ sitelerinde yer alan resmi hesaplara yazarak işlem başlatabilirsiniz. Bu adımlardan sonuç alamazsanız eğer;

Halk Bank müşteri hizmetlerinin numarası 444 0 400’dür. Bu numarayı arayarak müşteri hizmetlerinde aidat bedelinin hesabınıza geri yatırılmasını talep edin. Bu talebinizi genellikle kartı 1 yıl boyunca açık tutma sözü ile iptal etmektedirler. Eğer bu şekil bir teklif ile karşılaşmaz ve aidatınız iptal edilmezse son iş olarak Tüketici Hakem Heyetine itiraz dilekçesi yazarak aidat iadesi konusunda süreci başlatabilirsiniz. İtirazınız gereği emsal olarak kabul edilen karar sonucunda Tüketici Hakem Heyeti sizin lehinize karar verecektir. Verilen karar sonucunda 1 ile 3 ay arasında aidat tutarının tamamı hesabınıza yatırılır. Bu şekilde en fazla 10 yıla kadar dönük olacak şekilde yatırdığınız tüm aidat ücretlerini geri alabilir ve kartınızdaki aidat ücretlerinin kalkmasını sağlayabilirsiniz.

Etiketler

Destek Admin

Soru veya Şikayetlerinizi Aşağıdaki Soru - Cevap Bölümünden Yazabilirsiniz. Destek Ekibimiz ve Kullanıcılar Anında Cevap Vermektedir.

Yeni Kampanyalar

4 Soru Cevaplandı

  1. kart aidatı yok dendi ama bu ayki ekstremde maalesef kart aidatı işlenmiş tüm alış verişlerim bu kart üzerinden yaptığım halde iadesini rica ediyorum bir devlet bankası olmasından dolayı.

    1. Mehmet bey bankalar size kartı verene kadar herşeyi söylerler efendim aidatta almazlar kesintilerde yapmazlar yeter ki siz kartı bir alın elinize bu tip şeylerle bir daha karşılaşmak istemiyorsanız buyrun buradaki linkden En Para Aidat Veren Kredi Kartı en paranın sizlerden aidat yerine size yıllık 100 tl hediye eden kredi kartını incelemenizi tavsiye ederim.

  2. 02-10-2019 Ekim ayında 64 TL kart aidat ücreti kesilmiştir.Kesilen bu miktarın kartımın hesabına iadesini arz ederim.

SORU - CEVAP

 "Paraf Card Aidatı Nasıl Geri Alınır?" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Yeni Kampanya

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı