Kredi Kartı BaşvurusuŞeker Bank

Şeker Bank Aidat Ücreti Nasıl Geri Alınır?

ŞEKER BANK AİDATI NASIL GERİ ALINIR?

2013 yılında Gümrük Bakanlığının bankacılık yasası ile ilgili yaptığı düzenleme sonucunda kredi kartlarından aidat alınamaz kararı ile birçok bankanın milyonlarca müşterisi kredi kartlarına yaptıkları aidat ödemelerini geri almak için yasal yollara başvuru yaptı. Gümrük Bakanlığı bu kararı almasında en önemli unsur bir bankanın müşterisini mahkemeye yaptığı başvuru sonucunda davayı kazanması ve Yargıtay’ın kredi kartı aidatının iadesi üzerine almış olduğu emsal karardır. Ortaya çıkan düzenleme sonucunda sözleşmeler hazırlayarak kredi kartlarında aidat alınması işleminin zorunlu yaptılar. Lakin ortada olan bankacılık yasasındaki düzenleme nedeniyle çeşitli kredi kartlarını aidat tutarı ödenmeden müşterilerinin kullanımına sundular. Alınan kararlar sonrasında Şeker Bank müşterileri de en fazla 10 yıl geriye dönük olacak şekilde ödemiş oldukları aidat ücretlerini nasıl geri alınır konusunu araştırmaktadırlar. Bizde Şeker Bank müşterileri için izleyebilecekleri adımları anlatacağız.

Son Dakika -> Kredi Dosya Masrafı ve Kart Aidatı Nasıl Geri Alınır? Hemen Tıkla!  Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

ŞEKER BANK HİZMET ÜCRETİ NASIL GERİ ALINIR?

Şekerbank müşterileri Kredi kartlarının aidatlarını geri alabilmek için izleyecekleri birden fazla yol bulunmaktadır. İsterseniz internet üzerinden isterseniz bankacılık hizmeti üzerinden aidat iadesi konusunda başvuru yapabilirsiniz. Eğer bu başvuru sonucunda herhangi bir olumlu sonuç alamazsanız tüketici hakem heyetine başvuru yaparak aidat ücretini tarafınıza iade edilmesini sağlayabilirsiniz. İlk olarak internet üzerinden nasıl başvuru yapacağınızı anlatalım. Şekerbank resmi internet sitesine giriş yaparak sitede yer alan iletişim formu kısmında iletişim formunu doldurarak Banka yetkililerine durumunuzu iletebilirsiniz. Bu işlem adım da herhangi bir sonuç alamadığınız takdirde Şekerbank sosyal ağ sitelerinde yer alan resmi hesaplarına mesaj yazarak işlem başlatılmasını sağlayabilirsiniz. Eğer bu adımda da olumlu bir sonuç alamazsanız şikayet var tarzı sitelere şikayetinizi belirterek banka yetkililerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Şimdiye kadar yapılanlar İşin internet ile ilgili olan kısmıydı. Yukarıdaki işlem adımlarını dışında internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinde aidat iade talebinde bulunabilirsiniz. Ya da size en yakın Şekerbank şubesine giderek aidat iade dilekçesi yazarak banka yetkililerine teslim ediniz çok kısa bir süre içerisinde talebiniz cevaplandırılacaktır. Bu noktada uygulayabileceğiniz 45 farklı yöntemi sizlere anlattık. Eğer bu yöntemlerden hiçbirinde bir sonuç alamadıysanız önceki yıllara ait dekont belgesi ve aidat iade dilekçesi ile şehrinizde bulunan tüketici hakem heyetine giderek başvuru yapınız. Tüketici Hakem Heyeti kararı lehinize olursa başvuru tarihi ne kadar ödemiş olduğunuz tüm aidat tutarları 1 ile 3 ay arasında banka hesabınıza yatırılacaktır

Etiketler

Destek Admin

Soru veya Şikayetlerinizi Aşağıdaki Soru - Cevap Bölümünden Yazabilirsiniz. Destek Ekibimiz ve Kullanıcılar Anında Cevap Vermektedir.

Yeni Kampanyalar

SORU - CEVAP

 "Şeker Bank Aidat Ücreti Nasıl Geri Alınır?" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı