Taşıt Kredisi

Taşıt Kredisi Almak İçin Gerekli Şartlar

TAŞIT KREDİSİ

Ülkemizde özellikle gençler arasında araba alma isteği çok fazladır. Ülkemizde arabalar üzerindeki vergi, fiyatlandırma politikası mevcut gelir düzeyi ile biraz orantısız biçimde ilerlemektedir. Bu nedenle birçok kişi araba almadan önce bankaların sunmuş olduğu taşıt kredisi konusunda araştırma yapmaktadır. En uygun faiz oranı ile taşıt kredisi veren bankalar başlıklı yazımızı okuyarak hangi bankadan ne kadar faiz oranı ile kredi çekebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Taşıt kredisi alabilmek için bankaların sizden sağlamasını istediği bazı şartlar bulunmaktadır. Şartların sağlanıp sağlanmadığını bilmek sizin hangi bankadan kredi çekebileceğiniz konusunda bir fikir sunmaktadır. Bankaların genel olarak kredi vermek için müşterilerinden istediği temel şartları yazımızda listeleyerek şartlara uygunluğunuzu kontrol edebilirsiniz.

Son Dakika -> Kredi Dosya Masrafı ve Kart Aidatı Nasıl Geri Alınır? Hemen Tıkla!  Kredi Notu Nedir?

TAŞIT KREDİSİ ALMAK İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR

Taşıt kredisi almak için bankaların müşterilerinden istediği ilk madde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve 18 yaşından büyük olmanızdır. Sıfır kilometre araçlar ile ikinci el arabaların alımında bazı bankalar yaş sınırı esnekliği gösterse de tüm bankalar 18 yaşından büyük kişilere kredi vermektedir. Bu şartları sağlayan kişilerin bir diğer şart olarak gelir belge düzeylerini ispatlamaları gerekir. Aylık maaş bordrosu ile çekebileceğiniz kredinin tutarı ve vade oranı belirlenmektedir. Ayrıca sigortalı olmakta önemli şartlardan biridir. Eğer sigortalı bir işte çalışıyorsanız şart sağlanmış demektir. Lakin bu noktada dikkat edilmesi gereken küçük ayrıntı ise en az 3 aydır sigorta girişinizin yapılmış olması ve çalışıyor olmanız gerekmektedir. Bir diğer temel şart ise bir önceki yazımızda değinmiş olduğumuz kredi notu konusunda yeterli puana sahip olmanızdır. Bankalar size kredi vermek için kredi notu puanınızı inceler ve bu konuda kredi verip vermeyeceğini kararlaştırır.

Son Dakika -> Kredi Dosya Masrafı ve Kart Aidatı Nasıl Geri Alınır? Hemen Tıkla!  Kredi Notu Nedir?

TAŞIT KREDİSİ ALMAK İÇİN İSTENEN ÖZEL ŞARTLAR

Şimdiye kadar bankaların istediği temel şartları sıraladık. Bu kısımda bankanın uyguladığı özel şartları incelemek gerekirse; çekilen kredi için en uzun vade süresi 60 ay ile sınırlandırılmıştır. Araba için kredi çektiğiniz zaman taksitlerin tamamı ödeninceye kadar aracınız ipotekli olarak gözükür. Ödeme yapılmadığı zaman bankanın arabaya el koyma hakkı bulunmaktadır.

Son Dakika -> Kredi Dosya Masrafı ve Kart Aidatı Nasıl Geri Alınır? Hemen Tıkla!  Araç Kredisi İçin Bankaların Şartları Nelerdir?

Etiketler

Destek Admin

Soru veya Şikayetlerinizi Aşağıdaki Soru - Cevap Bölümünden Yazabilirsiniz. Destek Ekibimiz ve Kullanıcılar Anında Cevap Vermektedir.

Yeni Kampanyalar

SORU - CEVAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı